Telč a jeho okolí nabízí příjemně strávenou letní dovolenou či prodloužený víkend

on

|

views

and

comments

Město je známé především díky svému historickému náměstí, kterému se přezdívá Moravské Benátky. A z jakého důvodu? Protože je lemováno gotickými a renesančními domy s podloubím a zdobenými štíty. Město je také od roku 1992 zapsáno na Seznamu UNESCO. Kam se tu vydat, a co ubytování v Telči? Vše vám prozradíme.

Zámek Telč je klenotem města

Kdo do Telče zavítá, jistě by si neměl nechat ujít zámek stojící v těsné blízkosti náměstí. Základní okruh vede přes renesanční sál, ale i přes Zlatý sál, kde je možné zahlédnout známý kazetový vyřezávaný strop. Těšit se také můžete na obytné místnosti, které obývali poslední majitelé zámku i s jejich původním vybavením, a to z konce 19. století. Po prohlídce zámku neváhejte a vydejte se na toulky náměstím. Dopřejte si dobrou zmrzlinu a poseďte si na lavičce u nádherné kašny.

Na rozhlednu Oslednice

Na samém okraji Telče se tyčí 36 metrů dlouhá kovová rozhledna s vyhlídkovou plošinou. Dříve byla rozhledna dřevěná, ale byla zrekonstruována a získala tak pevnější základnu. Při krásném počasí se můžete těšit na překrásné výhledy. Například na Telč, Javořice, hrad Roštejn a mnoho dalších.

Lhotka – zřícenina hradu Štamberk

Hrad pochází z 13. století, bohužel ale brzy po založení, po husitských válkách zanikl. K vidění jsou trosky palácových zdí, strážní věž a hradby. Nedaleko od zříceniny hradu je možné dojít k lesní studánce, která je pitná. Osvěžte se a putujte dále. Načerpejte sílu z přírody a odpočiňte si. 

A kde se tu v létě osvěžit?

Nejlépe v Dačicích na koupališti. Najdete tu plavecký bazén o délce 25 metrů, divokou řeku, masážní lavice i rekreační bazén. Mimo bazénů tu najdete také 50 metrů dlouhý tobogán a trojitou skluzavku. Takže o zábavu tu rozhodně nouze nebude. Pro ty nejmenší návštěvníky je tu připravené brouzdaliště a skluzavky.  

A ubytování? I to je pestré. Prohlédněte si nabídku od Hauzi.cz. – vybere si opravdu každý.

Share this
Tags

Must-read

Nejlepší investice 2022: Praktické tipy, do čeho investovat

Pokud chcete začít s investováním, či hledáte ty nejlepší investice, vyplatí se využít praktických nástrojů. Ty vám investování zjednoduší, všechny důležité informace budete mít...

Na jaké věci myslet při investování

Ekonomická situace posledních týdnů mnohé z nás nutí přemýšlet o tom, jak nejlépe ochránit úspory před vysokou inflací. Lidé zjišťují, že uchovávat peníze „pod...

Telč a jeho okolí nabízí příjemně strávenou letní dovolenou či prodloužený víkend

Město je známé především díky svému historickému náměstí, kterému se přezdívá Moravské Benátky. A z jakého důvodu? Protože je lemováno gotickými a renesančními domy...
spot_img

Recent articles

More like this