Telč a jeho okolí nabízí příjemně strávenou letní dovolenou či prodloužený víkend

on

|

views

and

comments

Město je známé především díky svému historickému náměstí, kterému se přezdívá Moravské Benátky. A z jakého důvodu? Protože je lemováno gotickými a renesančními domy s podloubím a zdobenými štíty. Město je také od roku 1992 zapsáno na Seznamu UNESCO. Kam se tu vydat, a co ubytování v Telči? Vše vám prozradíme.

Zámek Telč je klenotem města

Kdo do Telče zavítá, jistě by si neměl nechat ujít zámek stojící v těsné blízkosti náměstí. Základní okruh vede přes renesanční sál, ale i přes Zlatý sál, kde je možné zahlédnout známý kazetový vyřezávaný strop. Těšit se také můžete na obytné místnosti, které obývali poslední majitelé zámku i s jejich původním vybavením, a to z konce 19. století. Po prohlídce zámku neváhejte a vydejte se na toulky náměstím. Dopřejte si dobrou zmrzlinu a poseďte si na lavičce u nádherné kašny.

Na rozhlednu Oslednice

Na samém okraji Telče se tyčí 36 metrů dlouhá kovová rozhledna s vyhlídkovou plošinou. Dříve byla rozhledna dřevěná, ale byla zrekonstruována a získala tak pevnější základnu. Při krásném počasí se můžete těšit na překrásné výhledy. Například na Telč, Javořice, hrad Roštejn a mnoho dalších.

Lhotka – zřícenina hradu Štamberk

Hrad pochází z 13. století, bohužel ale brzy po založení, po husitských válkách zanikl. K vidění jsou trosky palácových zdí, strážní věž a hradby. Nedaleko od zříceniny hradu je možné dojít k lesní studánce, která je pitná. Osvěžte se a putujte dále. Načerpejte sílu z přírody a odpočiňte si. 

A kde se tu v létě osvěžit?

Nejlépe v Dačicích na koupališti. Najdete tu plavecký bazén o délce 25 metrů, divokou řeku, masážní lavice i rekreační bazén. Mimo bazénů tu najdete také 50 metrů dlouhý tobogán a trojitou skluzavku. Takže o zábavu tu rozhodně nouze nebude. Pro ty nejmenší návštěvníky je tu připravené brouzdaliště a skluzavky.  

A ubytování? I to je pestré. Prohlédněte si nabídku od Hauzi.cz. – vybere si opravdu každý.

Share this
Tags

Must-read

Jakou cestou se vydat, pokud chceme začít investovat?

Investování představuje cestu k dosažení finanční jistoty. Pro začátečníky ale může svět investic působit jako velmi matoucí a překvapivě složitý. Pokud se tedy chystáte...

Jak spořit na krátkodobé cíle a jak na ty dlouhodobé?

Už Benjamin Franklin říkal, že každá ušetřená koruna je vydělaná koruna. Nám maminka vždycky říkala, že „kdo šetří, má za tři“. Ovšem jakékoliv šetření...

Nejlepší investice 2022: Praktické tipy, do čeho investovat

Pokud chcete začít s investováním, či hledáte ty nejlepší investice, vyplatí se využít praktických nástrojů. Ty vám investování zjednoduší, všechny důležité informace budete mít...
spot_img

Recent articles

More like this