Mirr vyhlásilo výzvu na dotace na nová místa ve školkách

on

|

views

and

comments

Ministerstvo investic, regionálního rozvoje a informatizace (Mirra) SR vyhlásilo výzvu na dotace na nová místa v mateřských školách v Bratislavském kraji. Do výzvy v rámci podpory regionálního rozvoje v objemu čtyři miliony eur se mohou zapojit města v Bratislavském kraji a městské části Bratislavy jako zřizovatelé mateřských škol. TASR o tom informovali z komunikačního odboru Mirra.

„Po 13-milionové výzvě z eurofondového programu IROP, kterou jsme vyhlásili v červnu pro všechny kraje s výjimkou Bratislavského, nyní přicházíme s pomocí i pro tento nejvíce rozvinutý region, ve kterém je problém s mateřskými školami zároveň zasáhl především,“ řekla vicepremiérka a šéfka Mirra Veronika Remišová (Za lidí).

V současnosti ve školkách Bratislavském kraji stále chybí kolem 2500 míst pro děti. V kraji je spolu 207 státních mateřských škol. Z nich ve městech kraje a městských částech hlavního města je 126 školek.

Žadatelé mohou v rámci nové výzvy žádat o podporu na výstavbu nových objektů mateřských škol včetně prvků inkluzivního vzdělávání, na rozšiřování kapacit stávajících školek přístavbou, nástavbou, rekonstrukcí či změnou dispozice objektů. Rovněž i na stavebně technické úpravy stávajících objektů za účelem jejich přizpůsobení pro potřeby školky s prvky inkluzivního vzdělávání (například přestavba nevyužitých prostor základních škol).

Minimální výše dotace na jeden projekt není stanovena. Maximálně však může dotace na jeden projekt dosáhnout 500.000 eur, přičemž míra spolufinancování ze strany příjemce je deset procent. „Zároveň musí úspěšný žadatel o dotaci zvýšit kapacitu mateřské školy minimálně o 20 míst. Žádosti o dotaci musí zájemci předložit do konce března příštího roku,“ upřesnilo ministerstvo.

Share this
Tags

Must-read

Nejlepší investice 2022: Praktické tipy, do čeho investovat

Pokud chcete začít s investováním, či hledáte ty nejlepší investice, vyplatí se využít praktických nástrojů. Ty vám investování zjednoduší, všechny důležité informace budete mít...

Na jaké věci myslet při investování

Ekonomická situace posledních týdnů mnohé z nás nutí přemýšlet o tom, jak nejlépe ochránit úspory před vysokou inflací. Lidé zjišťují, že uchovávat peníze „pod...

Telč a jeho okolí nabízí příjemně strávenou letní dovolenou či prodloužený víkend

Město je známé především díky svému historickému náměstí, kterému se přezdívá Moravské Benátky. A z jakého důvodu? Protože je lemováno gotickými a renesančními domy...
spot_img

Recent articles

More like this